Skip to content

Reklama

START arrow KULTURA arrow Xięgi Schulza - Szurmiej ujawnia obsadę
Xięgi Schulza - Szurmiej ujawnia obsadę Utwórz PDF Poleć znajomemu
22.05.2018.
Znamy już pełną obsadę Xiąg Schulza w reżyserii Jana Szurmieja. Premiera spektaklu w Teatrze Polskim we Wrocławiu planowana jest na 8 czerwca. Wczoraj reżyser ujawnił ostateczną listę osób pracujących nad tym przedsięwzięciem.

Xięgi Schulza to wysokobudżetowe widowisko na motywach twórczości Brunona Schulza. Widzowie odnajdą w nim nie tylko cytaty ze "Sklepów cynamonowych" i "Sanatorium pod Klepsydrą", ale i wyraźne nawiązania do grafik "Xięgi bałwochwalczej". Spektakl ma stanowić mariaż poezji, pantomimy, śpiewu i tańca z elementami teatru lalki i multimediami.

Dokładna treść adaptacji wciąż trzymana jest w tajemnicy. Reżyser zdradza jednak, iż ma to być oniryczna podróż do Drohobycza, gdzie spotkamy samego Schulza miotającego się między jawą a snem, teraźniejszością a wspomnieniem.

601. premiera w Teatrze Polskim we Wrocławiu zbiega się z 30-leciem pracy artystycznej Dariusza Bereskiego, który gra w spektaklu główną rolę. Xięgi Schulza to także 90. premiera w karierze tego aktora.

Jan Szurmiej i Wojciech Jankowiak

Xięgi Schulza
na motywach twórczości Brunona Schulza
songi – Jan Szurmiej
na motywach twórczości Brunona Schulza
inscenizacja i reżyseria – Jan Szurmiej
muzyka – Marcin Partyka
scenografia – Wojciech Jankowiak
kostiumy – Marta Hubka
choreografia i ruch sceniczny – Jan Szurmiej
współpraca choreograficzna – Lena Kowalska
przygotowanie wokalne – Małgorzata Jaworska-Kaczmarek
animacje komputerowe – Anna Szalwa

Obsada:
Ojciec – Jakub – Cezary Morawski/Krzysztof Franieczek
Józef (Bruno Schulz) – Dariusz Bereski/Krzysztof Kuliński
Mały Józef (Mały Bruno Schulz) – Michał Stawiski/Marcel Filipek
Lunarna Bogini, Biały Pierrot – Roksana Vikaluk/Monika Rutkowska
Matka – Anna Zagórska/Iwona Stankiewicz
Szloma – Michał Chorosiński/Mariusz Kiljan
Adela – Aldona Struzik/Ewelina Jaworska
Bianka – Joanna Aleksandrowicz/Dorota Przygoda
Polda – Katarzyna Baran/Monika Rutkowska
Paulina – Beata Śliwińska/Natalia Rzeźniak-Pospieszalska
Paula – Magdalena Majtyka/Paula Philipp
Undula – Joanna Aleksandrowicz/Dorota Przygoda
Zuzanna – Marika Klarman/Aleksandra Chapko
Magda Wang – Agata Skowrońska/Alicja Baran
Pan fotograf – Stanisław Melski/Marian Czerski
Tłuja – Beata Małecka/Agata Skowrońska
Ojciec Bianki – Stanisław Melski/Marian Czerski
Mała Bianka – Marika Klarman
Dodo – Dariusz Dudzik/Marcin Piejaś
Ciotka Retycja – Ewa Kamas/Jolanta Zalewska
Wuj Hieronim – Edwin Petrykat/Marian Czerski
Cadyk – Marcin Rogoziński/Marek Feliksiak
Woźnica – Dawid Olszowy/Igor Kowalik
Koń – Michał Chorosiński/Mariusz Kiljan
Esesman – Igor Kowalik/Marcin Piejaś
Mieszkańcy Drohobycza – Zespół
Chasydzi – Sławomir Banaś, Dariusz Dudzik, Patryk Kazek, Dawid Olszowy, Igor Kowalik, Marcin Piejaś, Michał Sienkiewicz
Prostytutki – Joanna Aleksandrowicz, Katarzyna Baran, Ewelina Jaworska, Marika Klarman, Magdalena Majtyka, Beata Małecka, Paula Philipp, Natalia Rzeźniak-Pospieszalska, Monika Rutkowska, Agata Skowrońska, Beata Śliwińska
Psy – Sławomir Banaś, Dariusz Dudzik, Patryk Kazek, Dawid Olszowy, Michał Sienkiewicz
Kataryniarze – Marian Czerski, Marek Feliksiak, Stanisław Melski, Edwin Petrykat, Marcin Piejaś, Marcin Rogoziński
Strażacy – Sławomir Banaś, Dariusz Dudzik, Patryk Kazek,   Michał Sienkiewicz
Dwaj ministranci – Patryk Kazek, Michał Sienkiewicz

Cyrkowcy:
Pierrot – Dawid Olszowy
Siłacz – Dariusz Dudzik
Clown – Sławomir Banaś
Clown – Patryk Kazek
Połykacz ognia – Michał Sienkiewicz
Różowy błazen – Katarzyna Baran
Akrobata – Igor Kowalik
Akrobatka – Joanna Aleksandrowicz
Akrobatka – Ewelina Jaworska
Akrobatka – Paula Philipp
Akrobatka – Dorota Przygoda
Akrobatka; Mieszkanka; Wiosna – Monika Rutkowska
Akrobatka – Natalia Rzeźniak-Pospieszalska
Akrobatka – Beata Śliwińska
Clown woltyżerka – Aleksandra Chapko
Clown woltyżerka – Magdalena Majtyka
Colombina – Marika Klarman
Baba dziwo – Beata Małecka

asystent reżysera – Igor Kowalik
asystent choreografa – Katarzyna Baran
asystent scenografa – Jan Głąb
asystenci kostiumografa – Anna Adasiak, Jadwiga Ziemińska
inspicjenci – Ewa Wilk, Anna Wołyńska
sufler – Magdalena Kabata

Teatr Polski we Wrocławiu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Zobacz press box firm:
























 więcej>>

 


kredyt gotówkowy


odwiedź, sprawdź, poczytaj:

| PressBox | PartnerHandel.pl | Łazienka i Kuchnia | pHandel.pl | PortalBUDOWA | Developerium.pl| DOMportal


press box: INTERNORM | Forum Branżowe | PRIME3 | BLAUPUNKT | Schüco | ZM Henryk Kania | NEONET | Dom Bezpieczny | MODECOM | OKNOPLAST | Mondial Assistance | VALVEX | Echo Polska Properties | Makro | Kludi | KRISPOL | Excellent | PETECKI | KOŁO | Franke | Winkhaus | Prudential | Gerda | Wiśniowski | Deante | Aluprof | PGE | Sklepy Komfort | Kuchinox | Ferro | TUV Nord Polska | Sopro Polska | Ceramika Paradyż | Media Expert | Amica | Geberit | ASTOR | Media Saturn | Laveo | DomPortal |