Skip to content

Reklama

START arrow INTERNET/ TELE / IT arrow Kolejna porcja nowości z firmy ASTOR
Kolejna porcja nowości z firmy ASTOR Utwórz PDF Poleć znajomemu
22.03.2010.

Switch JetNet 5428G

Firma ASTOR poinformowała o wzbogaceniu swojej oferty przemysłowych rozwiązań komunikacyjnych o zarządzalny, 28-portowy switch, przeznaczony do montażu w szafie 19-calowej - JetNet 5428G.

Nowy przełącznik - JetNet 5428G, dzięki bogatym funkcjom konfiguracyjnym i diagnostycznym, znajduje zastosowanie głównie jako element łączący warstwę aplikacyjną (stacje inżynierskie, stacje operatorskie, bazy danych) z warstwą sterowania (sterownikami PLC, oddalonymi układami wejść/wyjść, panelami operatorskimi).

Wysoką wydajność połączenia gwarantują 24 porty miedziane 10/100 Base-TX oraz 4 porty gigabitowe typu „combo” (komunikacja z użyciem kabla miedzianego lub światłowodu).

Dzięki obsłudze zaawansowanych funkcji sieciowych: priorytetyzacji danych - QoS, automatycznemu wykrywaniu urządzeń przez aplikację do zarządzania siecią - LLDP  oraz możliwości budowania sieci wirtualnych - VLAN, JetNet 5428G jest godnym polecenia produktem dla przemysłowych systemów informatycznych.

 „JetNet 5428G oferuje szerokie funkcje diagnostyczne i konfiguracyjne, które dostępne są z poziomu przeglądarki internetowej lub, w przypadku zaawansowanego monitoringu sieci, poprzez protokół SNMP (system NMS). Jest to także pierwszy przemysłowy switch, przeznaczony do montażu w szafie 19 calowej, obsługujący technologię redundancji sieciowej - Rapid Super Ring (inteligentne reagowanie na uszkodzenie medium transmisyjnego lub przełącznika). Funkcje te dają możliwość budowania bezpiecznych i odpornych na awarie ethernetowych sieci przemysłowych.” – komentuje Paweł Podsiadło, Specjalista ds. Sprzedaży działu Systemów Sterowania i Sieci Przemysłowych w firmie ASTOR.
Platforma Systemowa Wonderware 4.0

Jak informuje ASTOR, wkrótce pojawi się najnowsza wersja Platformy Systemowej Wonderware. Nowa wersja obejmie wiele nowości i usprawnień pakietu oprogramowania, który już od lat ułatwia budowanie odpowiedzialnych aplikacji w wielu dziedzinach automatyki przemysłowej.

Platforma Systemowa Wonderware 4.0 korzysta z nowych funkcji Wonderware Historian 10.0, pozwalającego na kaskadowe łączenie baz danych i tworzenie lokalnych repozytoriów informacji, przy jednoczesnym scalaniu danych w bazie nadrzędnej. Skutkuje to zwiększeniem wydajności systemu i znacznym przyspieszeniem, zarówno systemów raportujących, jak i samej Platformy. 

W skład nowej wersji Platformy Systemowej wchodzi także Wonderware Historian Clients - oprogramowanie klienckie relacyjnej bazy danych Historian, wcześniej znane jako ActiveFactory.

Platforma Systemowa Wonderware 4.0 wpisuje się ponadto w systemy operacyjne wspierające technologie 64-bitowe. Instalacja systemu Wonderware na komputerach z systemem 64-bitowym Windows Vista lub Server 2008 SP2 ma dodatkowo zwiększyć wydajność działania aplikacji przemysłowych.

„Firma Wonderware, wprowadzając na rynek nową wersję Platformy Systemowej, konsekwentnie realizuje strategię rozwoju rozwiązań informatycznych, w oparciu o technologię ArchestrA.” – uważa Jarosław Gracel, Wonderware MES Product Manager w firmie ASTOR. „Jest to olbrzymia wartość dla dotychczasowych użytkowników rozwiązań Wonderware, którzy mają zapewnione bezpieczeństwo działania wdrożonych systemów. Dodatkowo mogą również modyfikować swoje rozwiązania, zarówno w oparciu o najnowsze systemy operacyjne i bazy danych, jak i o kolejne funkcjonalności.”
Satellar Digital System - cyfrowy radiomodem o modułowej budowie

Jak zapowiada firma ASTOR, autoryzowany dystrybutor SATEL Oy, prace nad najnowszym, modułowym radiomodemem SALTEL, dobiegają końca i wkrótce powinien wejść on do produkcji seryjnej. Satellar jest w pełni cyfrowym rozwiązaniem, składającym się z trzech elementów: jednostki radiowej (RU), jednostki centralnej (CU) i jednostki dodatkowej (XU).

Jednostka centralna wraz z jednostką radiową wykorzystywane są jako stacja typu master lub tam, gdzie potrzebne jest połączenie ethernetowe. W pozostałych lokalizacjach sieci bezprzewodowej, jednostki radiowe mogą być instalowane samodzielnie. Satellar może pracować jako urządzenie „przezroczyste” dla protokołu, zastępujące połączenie kablowe (w standardzie RS232, RS422, RS485) lub jako bez-przewodowy router ethernetowy, pozwalający na komunikację TCP i UDP.

Podczas projektowania radiomodemu, szczególny nacisk położono na zabezpieczenie danych użytkownika. Szyfrowanie danych, przesyłanych drogą radiową z użyciem 128-bitowego klucza (algorytm AES) oraz wbudowany firewall dla sieci IP stanowią pewne zabezpieczenie dla przesyłanych danych. Dla aplikacji, w których szczególnie istotnymi parametrami są stabilność i niezawodność, Satellar oferuje narzędzia diagnostyczne oraz możliwość zdalnego zarządzania (NMS, WWW, SNMP) całą siecią bezprzewodową.

Satellar jest przełomowym produktem, który znacząco wpłynie na rynek profesjonalnych rozwiązań bezprzewodowych dla przemysłu. Mamy bardzo pozytywne pierwsze opinie od projektantów systemów bezprzewodowych, którzy doceniają bogate możliwości, jakie daje to rozwiązanie.” – mówi Wojciech Kmiecik, Członek Zarządu Operacyjnego ds. Marketingu i PR firmy ASTOR, dystrybutora radiomodemów SATEL Oy.Wonderware MES - dostępny w polskiej wersji językowej!


Firma ASTOR – wiodący polski dostawca rozwiązań informatycznych klasy MES , na początku marca 2010 wprowadził na rynek polską wersję językową rozwiązania Wonderware MES. System ten służy do wspierania procesów zarządzania produkcją, optymalizacji produkcji, kontroli kosztów przestojów i awarii oraz integracji systemów w obszarach produkcji z systemami ERP.

Rozwiązanie Wonderware MES pozwala na łatwe i elastyczne wdrażanie systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie produkcją klasy MES, dzięki zastosowaniu modułowej architektury ArchestrA. Jądrem systemu jest Platforma Systemowa Wonderware, uzupełniona modułami funkcjonalnymi Wonderware MES – Performance oraz Operations.  Z kolei interfejs Wonderware Enterprise Integrator, służący do integracji z systemami ERP, pozwala użytkownikom, wybierającym rozwiązanie Wonderware MES, na skrócenie czasu wdrożenia i uruchamiania systemów, co wydatnie wpływa na wyniki finansowe tych przedsiębiorstw.

 „Wprowadzenie polskiej wersji językowej systemu jest kluczowym elementem strategii firmy ASTOR, w zakresie oferty rozwiązań klasy MES, której głównym filarem jest szybka reakcja na potrzeby zgłaszane przez użytkowników rozwiązania. Dużym atutem jest elastyczność dostarczanego systemu Wonderware MES. Pozwala ona na dopasowanie opisu interfejsów systemu informatycznego do nomenklatury, stosowanej w konkretnej firmie produkcyjnej – znacznie skraca to proces szkolenia i adaptacji użytkowników po wdrożeniu systemu.” – podsumowuje Jarosław Gracel, Wonderware MES Product Manager w firmie ASTOR.
Sterownik Horner QX351 – już dostępny!
Powiększa się rodzina produktów Horner APG

Jak informuje ASTOR, firma Horner APG wprowadza na rynek nowy sterownik QX351 - bliźniacze rozwiązanie dla modelu XL6, lecz o znacznie większych możliwościach w zakresie układów wejść/wyjść, pozwalających na zastosowanie go w bardziej wymagających instalacjach.

„QX351 jest uzupełnieniem oferty firmy Horner APG w zakresie rozwiązań kompaktowych integrujących dotykowy panel operatorski oraz sterownik PLC.” – komentuje Piotr Adamczyk, Specjalista ds. Sprzedaży w dziale Systemów Sterowania i Sieci Przemysłowych ASTOR. „Możliwości jakie posiada to rozwiązanie pozwalają na jego łatwą integrację w wielu rożnych systemach, a obsługiwane opcje komunikacyjne umożliwiają zbieranie danych na różne sposoby.”

Nowy model posiada ponad 40 różnych modułów wejść/wyjść, co pozwala użytkownikowi na lepsze dopasowanie sterownika do potrzeb każdej instalacji.
QX351 nie posiada wbudowanej obsługi sygnałów wejść/wyjść, pozwala natomiast na instalację modułów wejść/wyjść SmartStack, znanych już ze sterowników NX.
Analogowe rozszerzenia pozwalają na obsługę sygnałów prądowych, napięciowych, termoparowych i rezystancyjnych. Charakteryzują się przy tym przetwornikami o wysokiej rozdzielczości, przez co pomiary są znacznie dokładniejsze.

Obsługa modułów SmartStack pozwala również na instalację opcjonalnych modułów komunikacyjnych do sieci Profibus, DeviceNet, CANopen, w których QX może pełnić rolę „mastera”.
Sterownik wyposażony jest dodatkowo w światłowodowe porty komunikacyjne, umożliwiające podłączenie modułów rozszerzeń FOX. Rozwiązanie to pozwala rozbudować układ  o obsługę  dodatkowych 20 modułów SmartStack.

Standardowym wyposażeniem tej serii jest również port CsCAN, pozwalający na podłączenie dodatkowych układów wejść/wyjść SmartStix lub połączenie kilku sterowników w sieć, w celu wymiany danych procesowych. Na porcie CsCAN możliwe jest również uruchomienie protokołu CANopen, co pozwala na komunikację z innymi układami automatyki.

Port Ethernet oraz dwa porty szeregowe będące na standardowym wyposażeniu każdej jednostki, pozwalają na uruchomienie komunikacji z innymi sterownikami, falownikami, serwosilnikami czy dodatkowymi układami wejść/wyjść SmartMod. Lista dostępnych protokołów komunikacyjnych jest cały czas rozbudowywana.

QX, oprócz sterowania może być odpowiedzialny za udostępnianie i gromadzenie danych historycznych zawierających informacje procesowe oraz alarmy. Sterownik wspiera także wgrywanie i edycję receptur, wykorzystywanych w panelu oraz obsługuje funkcję WebSerwera.
Nadchodzi Wonderware MES 4.0

Jak zapowiada ASTOR, na początku kwietnia 2010 roku ukaże się nowa wersja 4.0 rozwiązania Wonderware MES, do wspierania procesów zarządzania produkcją, optymalizacji produkcji, kontroli kosztów przestojów i awarii oraz integracji systemów w obszarach produkcji z systemami ERP.

Nowa wersja rozwiązania niesie za sobą dalszą integrację modułów Operations Software oraz Performance Software z Platformą Systemową Wonderware oraz nowe jeszcze bardziej intuicyjne interfejsy do modelowania procesów produkcyjnych. Pozwoli to użytkownikom wybierającym rozwiązanie Wonderware MES na skrócenie czasu wdrożenia i uruchamiania systemów klasy MES, co wydatnie wpłynie na wyniki finansowe tych przedsiębiorstw.
Dodatkowo w obszarze integracji z systemami ERP użytkownicy będą mogli skorzystać ze standardowego interfejsu do integracji, jakim jest rozwiązanie Wonderware Enterprise Integrator 3.5.
Nowy kontroler, nowe roboty Kawasaki

Jak informuje firma ASTOR, dystrybutor robotów przemysłowych Kawasaki, oferta robotów została rozszerzona o nową serię R robotów z nowym kontrolerem E, wyposażonym w dodatkowe funkcje i wyznaczającym nową jakość wśród rozwiązań tego typu.

Robot RS20N z kontrolerem E40 to pierwszy przedstawiciel nowej rodziny robotów Kawasaki - serii R. Roboty te, będące sukcesorami bardzo udanej i popularnej serii F, wyznaczają nowe standardy dla robotów 6-osiowych o udźwigach od 3 do 80 kg.
Robot RS20N cechuje się dużą zwinnością oraz precyzją. Użycie serwonapędów o dużej mocy i dynamice, pozwala na znaczne skrócenie cyklu ruchu i zapewnia szybkość działania robota.
Roboty tej serii cechują się ponadto dużą mocą oraz elastycznością, a ich wysoka odporność pozwala na zanurzenie w wodzie oraz pracę w trudnych warunkach.

Zastosowany w robotach serii R, kontroler E zapewnia wysoką wydajność, uzyskaną dzięki zastosowaniu procesorów firmy Intel.  Dodatkowo zapewnia obsługę wszystkich najważniejszych protokołów przemysłowych, posiada wbudowane 2 porty Ethernet oraz 2 porty RS232C do komunikacji i obsługuje 17-bitowe enkodery oraz  do 960 sygnałów wejść/wyjść cyfrowych. Pamięć kontrolera pozwala na zapamiętanie do 80 000 pozycji. Dzięki zastosowaniu nowych kontrolek i możliwości zmiany etykiet z poziomu programu zwiększona została funkcjonalność panelu operatorskiego, a funkcja auto-diagnostyki pozwala precyzyjnie wskazać przyczynę potencjalnych błędów. Modułowa budowa kontrolera, łatwy dostęp oraz ograniczenie liczby przewodów i śrub mocujących, powoduje, że czas potrzebny na wymianę najważniejszych elementów nie przekracza kilku minut.

„Kolejna generacja kontrolerów Kawasaki to nowa jakość w dziedzinie robotyki.” – mówi Paweł Halicki, Zastępca Dyrektora Działu Robotów Przemysłowych w firmie ASTOR. „Skrócone cykle czasowe, większe możliwości i łatwiejsza obsługa sprawiają, że stosowanie robotów Kawasaki z nowymi kontrolerami jest jeszcze bardziej opłacalne.”

Kontrolery serii E dostępne są w robotach serii R, a w najbliższym czasie będą również dostępne z pozostałymi seriami robotów Kawasaki (serie Z i M).

Więcej informacji o robotach Kawasaki i ich zastosowaniach na stronie www.astor.com.pl/robotykaO ASTOR Sp. z o.o.

Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Zobacz press box firm:

więcej>>

 


kredyt gotówkowy


odwiedź, sprawdź, poczytaj:

| PressBox | PartnerHandel.pl | Łazienka i Kuchnia | PRESSNEWSS | PortalBUDOWA | Developerium.pl| DOMportal


press box: CREATON Polska | Remmers | INTERNORM | Forum Branżowe | PRIME3 | BLAUPUNKT | Schüco | ZM Henryk Kania | NEONET | Dom Bezpieczny | MODECOM | OKNOPLAST | Mondial Assistance | VALVEX | Echo Polska Properties | Makro | Kludi | KRISPOL | Excellent | PETECKI | KOŁO | Franke | Winkhaus | Prudential | Gerda | Wiśniowski | Deante | Aluprof | PGE | Sklepy Komfort | Kuchinox | Ferro | TUV Nord Polska | Sopro Polska | Ceramika Paradyż | Media Expert | Amica | Geberit | ASTOR | Media Saturn | Laveo | DomPortal |