Skip to content

Reklama

START arrow BIZNES I PRODUKTY arrow Chłodzące Retro w trzech odsłonach
Chłodzące Retro w trzech odsłonach Utwórz PDF Poleć znajomemu
30.10.2009.
Moda na design w stylu old fashion powraca nie tylko w modzie, ale także w wystroju i wyposażeniu wnętrz. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku firma Gorenje postanowiła połączyć styl retro z najnowocześniejszą technologią, wysoką jakością i funkcjonalnością. I tak powstały nowe lodówki z kolekcji Retro w śmiałych, żywych kolorach w trzech indywidualnych odsłonach: Chic, Vintage i Funky.

Retro Gorenje to linia, której design oparty jest na stylu sprzętów z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Lodówki wyróżniają się delikatnymi, obłymi kształtami, oryginalnymi, masywnymi klamkami oraz różnorodną kolorystyką. Kolekcja Retro charakteryzuje się bogatą paletą barw od orzeźwiającej jasnej zieleni, soczystej pomarańczy i malinowego różu poprzez zmysłowe bordo, szlachetne srebro oraz głęboką czerń aż do kolorów gorzkiej czekolady, kawy z mlekiem i subtelnej kości słoniowej. Najnowsza kolekcja firmy Gorenje bez wątpienia przypadnie do gustu osobom, które chcą zaznaczyć swój indywidualizm i poczucie dobrego smaku.



Powrót do przeszłości

Nowa kolekcja lodówek Retro firmy Gorenje ma uświetnić 10. rocznicę wprowadzenia na rynek pierwszej chłodziarko-zamrażarki z linii Old Timer, która okazała się hitem na rynku przełomem we współczesnym wzornictwie. Ze względu na to, iż lodówki cieszyły się olbrzymią popularnością, Gorenje postanowiło rozszerzyć paletę barw wyróżniając trzy wersje: Chic, Vintage, Funky.

Perfekcyjna elegancja – Gorenje Retro Chic

Osoby ceniące współczesną klasykę i minimalizm z dodatkiem eleganckiego wykończenia urzeknie piękno linii Chic. W skład kolekcji wchodzą lodówki w trzech kolorach: Bordeaux, Silver, Black. Bordowy model nadaje wnętrzu ciepła i zmysłowości, lodówka w barwie srebra jest szlachetnym elementem wyposażenia kuchni, natomiast chłodziarko-zamrażarka w kolorze głębokiej czerni tworzy w pomieszczeniu tajemniczy nastrój i dodają mu elegancji.
Wszystkie wersje kolorystyczne lodówek Chic są dostępne w trzech modelach: chłodziarko-zamrażarka dwudrzwiowa z zamrażarką u dołu, chłodziarko-zamrażarka dwudrzwiowa z zamrażarką u góry oraz chłodziarka jednodrzwiowa z zamrażalnikiem wewnętrznym.

Romantyczna naturalność - Gorenje Retro Vintage


Odważni indywidualiści, którzy nie boją się wprowadzić starego stylu do nowoczesnego wnętrza docenią lodówki z serii Vintage. Kolekcja zachwyci w szczególności prawdziwych romantyków, którzy kochają naturalne kolory. Chłodziarko-zamrażarki Gorenje Retro Vintage dostępne są w trzech prestiżowych odcieniach: Dark Chocolate, Royal Coffee, Champagne. Stonowane, ciepłe barwy wprowadzą do wnętrza spokój, harmonię i pozwolą zrelaksować się przy filiżance gorącej kawy.
Linia Vintage oferuje dwa typy lodówek: chłodziarko-zamrażarkę dwudrzwiową z zamrażarką u dołu oraz chłodziarko-zamrażarkę dwudrzwiową z zamrażarką u góry.

Energetyzujący optymizm - Gorenje Retro Funky

Z myślą o pełnych energii, niepoprawnych optymistach, którzy uwielbiają żyć pełnią życia, została stworzona linia Funky. Jednodrzwiowe chłodziarki z zamrażalnikiem wewnętrznym energetyzują intensywnymi barwami, które rozświetlą pomieszczenie: świeżą zielenią modelu Lime Green, słodkim różem Raspberry Pink oraz orzeźwiającym pomarańczem Juicy Orange. Ich piękno oczaruje każdego, kto chce wprowadzić do swego domu szczyptę ekstrawagancji, wolności i fantazji. Uzupełnieniem wyjątkowego designu lodówek są oryginalne klamki, dostępne w dwóch wersjach: zawsze modnej chromowanej oraz w kolorze wykończenia.

Chłodzenie i zamrażanie - ekologiczne oraz tanie

Wyjątkowy design, który zapewnia mieszkaniu oryginalny wygląd, to nie jedyna zaleta nowych lodówek Retro marki Gorenje. Oprócz tego wszystkie modele posiadają wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych, przyjaznych dla użytkownika i środowiska.
Mimo, bardzo pojemnego i przestronnego wnętrza są tanie w eksploatacji. Jednodrzwiowe chłodziarki z zamrażalnikiem wewnętrznym są w klasie energetycznej A+. Najwyższą wydajność energetyczną A++ mają natomiast dwudrzwiowe chłodziarko-zamrażarki zarówno z zamrażalnikiem górnym, jak i dolnym. By zminimalizować zużycie energii lodówki z kolekcji Retro wyposażone są w bardzo szczelne drzwi, jak również najnowocześniejszy układ chłodzenia.

Kolorowy wyświetlacz LED

Nowoczesne dwudrzwiowe chłodziarko-zamrażarki z zamrażalnikiem dolnym mogą być sterowane elektronicznie za pomocą wyświetlacza LED, który zapewnia wysoki poziom dokładności pomiaru temperatury w lodówce. O zbyt wysokiej temperaturze w urządzeniu powiadomi nas alarm świetlny i dźwiękowy.

Nieceniona perfekcja

Wszechstronne i dogodne rozwiązania zastosowane w lodówkach Gorenje Retro sprawiają, że przechowywane w urządzeniach produkty zachowują pierwotną jakość, esencjonalny kolor i świeży aromat. Oprócz podstawowej funkcjonalności modele oferują funkcję szybkiego zamrażania i możliwość schładzania świeżego jedzenia. Dodatkowo dwudrzwiowe chłodziarko-zamrażarki z zamrażalnikiem dolnym wyposażone są w specjalny system obiegu powietrza, który pozwala stale utrzymywać temperaturę 0 st. C. Inna funkcja pozwala zachować i przedłużyć świeżość szybko psującego się jedzenia.

Specjalny wiatraczek kieruje zimne powietrze bezpośrednio do miejsca przechowywania produktu tak, by utrzymać możliwie najniższą temperaturę. W efekcie owoce, warzywa i mięso pozostają świeże dużo dłużej.

W lodówkach Gorenje Retro długo i bezpiecznie możemy przechowywać żywność bez obawy, że w urządzeniu rozwiną się szkodliwe mikroorganizmy. Wewnętrzne panele i drzwi urządzeń są powlekane specjalnym materiałem zawierającym nieorganiczny związek chemiczny srebra. Ochrona antybakteryjna uniemożliwia niebezpiecznym minkoorganizmom egzystencję nawet, gdy w lodówce znajdują się bardzo długo przechowywane i nieświeże produkty spożywcze.

Wszystko na swoim miejscu


Modele Retro ułatwiają optymalne rozmieszczenie produktów spożywczych. Obszerne, szklane półki dają możliwość rozłożenia jedzenia według własnego uznania. Posiadają one specjalne wykończenie, które nie pozwala na skapywanie rozlanej przypadkowo cieczy na niższe półki, co ułatwia sprzątanie lodówki. Szklane półki są niezwykle bezpieczne i wytrzymują obciążenie nawet 40 kg.

W lodówkach Gorenje Retro zoptymalizowano także sposób przechowywania butelek poprzez umieszczenie specjalnej profilowanej, metalowej półki. Tym samym uzyskano więcej miejsca na inne produkty. Stojak jest lekko pochylony, co pozwala na bezpieczne przechowywanie wcześniej otwartych butelek. Butelki, nawet 2-litrowe, możemy również przechowywać na głębokiej półce w drzwiach chłodziarki. Innym dogodnym rozwiązaniem zastosowanym w najnowszych modelach są nowatorskie, głębsze półki w drzwiczkach zamrażarki, które ułatwiają wyszukanie znajdujących się w nich produktów.

Duży pojemnik na owoce i warzywa zapewnia produktom optymalne warunki przechowywania. Oprócz utrzymywania właściwej temperatury i wilgoci, pojemniki zaprojektowane w taki sposób, by przedłużyć ich świeżość i konserwować substancje odżywcze. Jest to idealne rozwiązanie dla zapracowanych osób robiących zakupy raz w tygodniu.
Każdy kąt i szczelinę we wnętrzu lodówki rozświetli eleganckie halogenowe oświetlenie. Takie rozwiązanie daje możliwość doskonałego przeglądu zawartości lodówki.
Lodówki z kolekcji Retro Gorenje nie tylko łączą w sobie wszechstronne, innowacyjne rozwiązania technologiczne, ale także dzięki szerokiej gamie barw pozwalają nam na stworzenie wyjątkowej, indywidualnej aranżacji wnetrza.


Modele dostępne w sprzedaży od grudnia 2009 r.

Chłodziarko-zamrażarki Chic dwudrzwiowe z zamrażarką u dołu z linii Retro:
RK 60359 OR - Bordeaux, RK 60359 OBK - Black

Charakterystyka ogólna
* Klasa energetyczna: A++
* Otwieranie drzwi: prawo
* Pojemność brutto/netto: 342/315 l
* Zużycie energii na 24 h: 0,78 kWh
* Zużycie energii na rok: 285 kWh
* Poziom hałasu: 41 dB(A)
* Wymiary urządzenia (sz/w/g): 60/188,7/64 cm
* Sterowanie elektroniczne
* Wyświetlacz LED
* Cyfrowy wyświetlacz temperatury
* 1 sprężarka
* Sygnał dźwiękowy i świetlny zbyt wysokiej temperatury
* Program energooszczędny ECO
* Powłoka antybakteryjna
Część chłodząca
* Pojemność netto: 229 l
* Automatyczne rozmrażanie
* 4 szklane półki
* Duży pojemnik na warzywa
* Pojemnik na jajka (12 szt.)
* Uchwyt na butelki
* Profilowana półka na butelki
* Oświetlenie wewnętrzne z sufitu
Część zamrażająca
* Pojemność netto: 65 l
* Zdolność zamrażania (24 h): 10 kg
* Czas przechowywania bez zasilania: 18 h
* Funkcja szybkiego zamrażania
* 2 półki do przechowywania mrożonek
* Szuflada do szybkiego zamrażania
* 2 półki na drzwiach zamrażalnika
* 1 pojemnik na lód
Cena: 5700 zł

Pozostałe modele chłodziarko-zamrażarek Retro dwudrzwiowych z zamrażarką u dołu:
* Vintage Old Timer - RK 60359 OCH – Dark Chocolate, RK 60359 OCO – Royal Coffee, RK 60359 OC – Champagne


Chłodziarko-zamrażarki Vintage dwudrzwiowe z zamrażarką u góry z linii Retro:
RF 60309 OCH – Dark Chocolate, RF 60309 OCO – Royal Coffee, RF 60309 OC - Champagne

Charakterystyka ogólna
* Klasa energetyczna: A++
* Otwieranie drzwi: prawo
* Pojemność brutto/netto: 296/294 l
* Zużycie energii na 24 h: 0,5 kWh
* Zużycie energii na rok: 183 kWh
* Poziom hałasu: 39 dB(A)
* Wymiary urządzenia (sz/w/g): 60/173,7/64 cm
* Sterowanie elektroniczne
* 1 sprężarka
* Program energooszczędny ECO
* Powłoka antybakteryjna
Część chłodząca
* Pojemność netto: 229 l
* Automatyczne rozmrażanie
* Funkcja szybkiego schładzania żywności
* 3 szklane półki
* Duży pojemnik na warzywa
* Pojemnik na jajka (12 szt.)
* Uchwyt na butelki
* Profilowana półka na butelki
* Oświetlenie wewnętrzne
Część zamrażająca
* Pojemność netto: 65 l
* Zdolność zamrażania (24 h): 4,5 kg
* Czas przechowywania bez zasilania: 22 h
* Funkcja szybkiego zamrażania
* 1 półka na drzwiach zamrażalnika
* 1 pojemnik na lód
Cena: 5310 zł

Pozostałe modele chłodziarko-zamrażarek Retro dwudrzwiowych z zamrażarką u góry:
* Chic Old Timer - RF 60309 OR - Bordeaux, RF 60309 OBK - Black


Chłodziarki Funky jednodrzwiowe z zamrażalnikiem wewnętrznym z linii Retro:
RB 6288 OGR – Lime Green, RB 6288 OP – Raspberry Pink, RB 6288 OO – Juicy Orange

Charakterystyka ogólna
* Klasa energetyczna: A+
* Otwieranie drzwi: prawo
* Pojemność brutto/netto: 271/268 l
* Zużycie energii na 24 h: 0,62 kWh
* Zużycie energii na rok: 226 kWh
* Poziom hałasu: 41 dB(A)
* Wymiary urządzenia (sz/w/g): 60/146,5/63,5 cm
* Sterowanie mechaniczne
* 1 sprężarka
Część chłodząca
* Pojemność netto: 247 l
* Automatyczne rozmrażanie
* 5 szklanych półek
* Duży pojemnik na warzywa
* 2 pojemniki na jajka (8 szt.)
* Uchwyt na butelki
* Oświetlenie wewnętrzne
* Pojemność netto: 21 l
* Zdolność zamrażania (24 h): 2 kg
* Czas przechowywania bez zasilania: 12 h
* Funkcja szybkiego zamrażania
* 1 pojemnik na lód
Cena: 4330 zł

Pozostałe modele chłodziarek Retro jednodrzwiowych z zamrażalnikiem wewnętrznym:
* Chic Old Timer - RB 6288 OR - Bordeaux, RF 6288 OBK – Black
* Vintage Old Timer - RB 6288 OC - Champagne

Media Fabryka
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Zobacz press box firm:





























 

 


kredyt gotówkowy


| PressBox | PartnerHandel.pl | Łazienka i Kuchnia | pHandel.pl | PortalBUDOWA | Developerium.pl| DOMportal


press box: Yawal | CREATON Polska | Remmers Polska | INTERNORM | Forum Branżowe | PRIME3 | BLAUPUNKT | Schüco | ZM Henryk Kania | NEONET | Dom Bezpieczny | MODECOM | OKNOPLAST | Mondial Assistance | VALVEX | Echo Polska Properties | Makro | Kludi | KRISPOL | Excellent | PETECKI | KOŁO | Franke | Winkhaus | Prudential | Gerda | Wiśniowski | Deante | Aluprof | PGE | Sklepy Komfort | Kuchinox | Ferro | TUV Nord Polska | Sopro Polska | Ceramika Paradyż | Media Expert | Amica | Geberit | ASTOR | Media Saturn | Laveo | DomPortal |